فروش ویژه کولر گازی

همین حالا تماس بگیر 09152608100

راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن

راهنمای خرید شیر روگازی یا شیر قابلمه پرکن

قبل از خرید شیرآلات بهداشتی برای آشپزخانه خود، پیشنهاد ما به شما این است که راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن را مطالعه کنید.

شیر قابلمه پرکن یا همان شیر روگازی یکی از به روزترین مدل‌های شیر آشپزخانه است که به مرور زمان جای خود را در خانه‌های ایرانی و آشپزخانه‌های صنعتی باز کرده است. ریختن آب در قابلمه یا کتری و جابجا کردن آن روی اجاق گاز بارها در طول روز انجام می شود. همین کار ساده، باعث کاهش انرژی آن‌ها در انجام کارهای روزمره‌شان می‌شود.

شیر قابلمه پر کن برای پایان دادن به این مشکل طراحی شده است. با استفاده از راهنمای خرید شیر روگازی (قابلمه پر کن)  در این مقاله، می توانید بهترین شیر روگازی مناسب برای خود را انتخاب کنید.

شیر روگازی چیست؟

 

شیرقابلمه پرکن

حتما برایتان این سوال پیش آمده است که شیر روگازی چیست. توجه به این مساله جزئی چه اهمیتی در زندگی ما دارد. قبل از اینکه به راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن بپردازیم ابتدا بهتر است به تعریف شیر روگازی و کاربرد آن اشاره کنیم. حقیقت امر آن است که کیفیت زندگی ما ارتباط مستقیمی با این جزئیات به ظاهر بی‌اهمیت دارد. توجه به این جزئیات باعث می‌شود که کارهای سخت آشپزخانه آسان شود و از برخی  مشکلاتی که برای خانم‌ها در منزل به وجود می‌آید، از جمله دیسک و کمر درد، جلوگیری کند.

یکی از مشکلاتی که معمولا خانم‌های خانه دار با آن مواجه هستند، جابجا کردن قابلمه یا کتری پر از آب بین سینک و گاز رومیزی می‌باشد. این مساله علاوه بر اینکه که زمان بر است، بعد از پرشدن قابلمه، بسیار سنگین می‌شود و جابجا کردن آن بسیار سخت است. حال هرچه این قابلمه بزرگتر باشد، دردسرش نیز بیشتر خواهد شد.

شیر قابلمه پر کن در واقع شیر آب مخصوصی است که بالای اجاق گاز نصب می‌شود. به شما این امکان را می‌دهد تا در همان مکان ظروف خود را پر از آب کنید. با این کار احتمال ریختن آب در مسیر بین سینک و اجاق گاز به کلی از بین می‌رود.

استفاده از شیر قابلمه پرکن در کنار شیر ظرفشویی بر زیبایی منحصر به فردی که در فضای آشپزخانه شما به وجود می‌آورد. علاوه بر آن باعث بالا رفتن سرعت عملکرد شما شده و به سرعت عمل در کارهایتان کمک می کند.

طراحی شیر روگازی یا شیر قابلمه پرکن چگونه است؟

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید شیر قابلمه پر کن باید در نظر داشت طراحی شیر است. در طراحی شیر روگازی (شیر قابلمه پرکن) دو اهرم با اندازه‌های متفاوت در نظر گرفته شده است. این اهرم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند تمام سطح اجاق گاز شما را به هر اندازه‌ای که باشد، پوشش دهند. در واقع طراحی شیرقابلمه پرکن (شیر روگازی) به شکلی است که شما می‌توانید قابلمه خود را روی هر شعله اجاق گاز بگذارید. در هر زاویه‌ دلخواهی، آن را به راحتی با آب پر کنید.

طراحی شیر روگازی (شیر قابلمه پرکن) به گونه ای است که برای هر مدل اجاق گاز و آشپزخانه مناسب و قابل نصب می باشد. شیر قابلمه پر کن به شکل روکار نصب می شود. این محصول نمایی زیبا و مدرن به آشپزخانه شما می بخشد.

نصب شیر روگازی یا شیر قابلمه پرکن و مشخصات آن

نصب شیر روگازی یا شیر قابلمه پرکن

برای نصب شیر روگازی (شیر قابلمه پرکن) باید اندازه ارتفاع استاندارد آن رعایت شود. تا بتوانید برای مدت طولانی از این محصول استفاده کنید. شیر روگازی باید در بین اجاق گاز و هود قرار بگیرد. فاصله استاندارد میان سطح اجاق گاز و هود آشپزخانه، بین 60 تا 80 سانتی‌متر می‌باشد که باید برای نصب شیر روگازی (شیر قابلمه پرکن) این فضا را در نظر بگیرید.

شیر قابلمه پر کن باید در جایگاهی بالای اجاق گاز قرار بگیرد که بتواند کتری و قابلمه هایی با ارتفاع بلند را هم پر کند. از طرفی هم نباید فاصله آنقدر زیاد باشد که در عملکرد شیر مشکل ایجاد شود.

یکی از مشخصات ظاهری شیر قابلمه پر کن، امکان باز و بسته کردن این شیر از دو نقطه می باشد. شیرهای رو گازی قابلیت جمع شدن توسط دو محور را دارند و همین امر باعث می شود. برای تمامی اجاق گازهای خانگی و صنعتی با هر ابعادی، قابل استفاده بوده. همچنین می تواند همه ی سطوح و زوایای اجاق گاز را پوشش دهند.

طراحی جالب توجه این شیرآلات مدرن در بالا بردن سرعت در آشپزی، افزایش راندمان و سرعت عمل در آشپزخانه های صنعتی کمک به سزایی می کند.
نکته مهمی که باید در مورد نصب شیر روگازی (شیر قابلمه پرکن) مورد توجه قرار گیرد. انشعاب از پیش انجام شده در دیوار پشت اجاق گاز می باشد. چنانچه مایل به نصب شیر رو گازی هستید اما لوله کشی از قبل انجام نداده اید، در این صورت می‌توانید لوله کشی را از زیر سینک ظرفشویی انجام دهید و پس از آن قادر خواهید بود شیر روگازی را در کنار گاز روی صفحه کابینت نصب کنید.

اهمیت استفاده از شیر قابلمه پرکن

اهمیت استفاده از شیر قابلمه پرکن

در ادامه قبل از ارائه نکات راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن به مهم ترین دلایل استفاده از شیر روگازی اشاره کرده ایم تا از خرید خود اطیمنان خاطر داشته و رضایت کامل کسب کنید.

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از شیرقابلمه پرکن هنگام آشپزی و پخت و پز جابجایی کتری و قابلمه بین اجاق گاز و سینک برای پرکردن آن ها می باشد. برای افرادی که دچار مشکلاتی از جمله کشیدگی تاندون دست، دیسک کمر، دردهای ناحیه مچ آرتروز و دیگر مشکلات جسمی می باشند این موضوع سخت تر شده و از اهمیت بالایی برخوردار می شود. چرا که قابلمه و کتری بعد از پر شدن با آب وزن آن ها بیش از حد سنگین شده و جا به جایی بسیار سخت و آسیب زننده می شود.

علاوه بر این امکان پاشیده شدن آب در حین جا به جایی وجود دارد. این امر ممکن است برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند مشکل باشد چرا که همزمان باید حواسشان به کودک باشد.

استفاده از شیر قابلمه پرکن چه مزایایی دارد؟

از مهم ترین مزایای استفاده از شیر قابلمه پرکن در آشپزخانه همان طور که در بالا اشاره شد باز و بسته کردن شیر از دو نقطه می باشد. علاوه بر این این شیرآلات امکان جمع شوندگی از دو محور را داشته و قابلیت جمع شدگی برای انواع اجاق گازها از جمله خانگی و صنعتی در ابعاد متفاوت محصولی پرطرفدار محسوب می شود. نکته ای که در راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن باید در نظر داشته باشید این است محور شیر طوری باشد که بتواند تمامی سطح اجاق گاز و زوایای مختلف را پوشش دهد.

مهم ترین ویژگی این شیرآلات مدرن در آشپزخانه های صنعتی این است که به بالا بردن راندمان سرعت عمل کمک بسیار بزرگی می کند. طراحی جدید و مدرن این محصولات موجب می شود که افراد تجربه کاری لذت بخشی را داشته باشند.

راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن

راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن

در راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن به نکات مهمی اشاره کرده ایم.

اولین نکته در رابطه با شیر قابلمه پر کن نصب آن است که ابتدا باید از قبل انشعاب لوله کشی آب آن را در پشت دیوار اجاق گاز انجام داده باشید. اگر لوله کشی آب شما قدیمی است باز هم نصب شیرقابلمه پرکن انجام پذیر است.

نکته دومی که در راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن باید در نظر داشت قیمت آن است. قیمت نهایی محصول با توجه به برند تولید کننده، مواد و متریال، طراحی و کیفیت ساخت آن متفاوت است.

از آنجایی که شیرروگازی در طول روز به دفعات زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و عمر مصرف آن مساله ای بسیار قابل توجه است بهتر است در هنگام راهنمای خرید شیرقابلمه پرکن از کیفیت کارتریج و اهرم های متحرک آن اطمینان کافی به عمل آورید تا در هنگام استفاده به مشکلات برنخورید.

سومین نکته در راهنمای خرید شیرقابلمه پر کن طراحی آن ها است. طراحی این گازها منعطف بوده و علمک این شیرآلات از توانایی چرخش و تغییر طول برخوردار است. به بیانی دیگر علمک آن ها کل سطح گاز را پوشش می دهد و همچنین برخی از مدل ها از حرکت رو به جلو برخوردار هستند و فاصله های دورتر را پوشش می دهند.

قیمت شیر روگازی یا شیر قابلمه پرکن

شیر روگازی (شیر قابلمه پرکن) با توجه به برند تولید کننده، مواد ساخت و متریال آن، طراحی و کیفیت ساخت آن متفاوت می‌باشد.

مطالعه بیشتر: فروش اقساطی انواع مدل های اجاق گاز در مشهد

طول عمر انواع شیر روگازی یا شیر قابلمه پرکن

طول عمر انواع شیر روگازی (شیر قابلمه پرکن) یکی از مسائل پراهمیت در راهنمای خرید شیر قابلمه پرکن می‌باشد. شیر قابلمه پرکن دارای مدل ها و رنگ های مختلفی است که این موارد به همراه متریال استفاده شده در ساخت آن، در قیمت شیر قابلمه پرکن تاثیر گذار خواهد بود، بنابراین لازم است در هنگام خرید از کیفیت اهرم های متحرک شیرآلات مطمئن شوید تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشوید.

مطالعه بیشتر: فروش اینترنتی اقساطی و تعمیرات انواع دستگاه تصفیه آب در مشهد

سخن پایانی

همانطور که خواندید، شیرآلات آشپزخانه همچون شیرآلات شودر تنها به شیر ظرفشویی محدود نمی‌شوند. شیر روگازی (قابلمه پر کن) محصولی جدیدی است که علاوه بر کاربرد در روزمره، در زیبایی آشپزخانه نیز تاثیرمی گذارد. شیر روگازی با پاسخ دادن به یک نیاز ساده است.  این شیر تاثیر مثبتی در تجربه ما دارد و کیفیت زندگی مدرن رابهتر می کند.

فراموش نکنید نکته کلیدی در انتخاب و خرید شیر روگازی طول عمر آنها است. شما می توانید انواع شیر روگازی (قابلمه پر کن) را بصورت حضوری یا مجازی از نمایشگاه دائمی یا در خانه و محل کار از طریق فروشگاه اینترنتی بازرگانی اسدی تهیه فرمایید. مجموعه بازرگانی اسدی به عنوان بورس لوازم بهداشتی مشهد و سابقه کار طولانی در زمینه فروش تجهیزات ساختمانی دارد. بهترین وبا کیفیت ترین شیر روگازی (قابلمه پر کن) آشپزخانه را به شما خانم های عزیز خانه دار پیشنهاد می کند.

6 پاسخ

 1. چقد جالب بود
  شنیده بودم گفتم سرچ کنم ببینم چطوری هستن این شیر قابلمه پرکن . پس بهش میکن شیر روگازی

  1. بله دوست عزیز. خیلی کاربردی هست و مدل های زیادی هم دارد و بسیاز زیبا میباشد.
   شما میتوانید تو سایت مدل هارو مشاهده کنید و هر مدلی مد نظرتون باشه از بازرگانی اسدی میتوانید تهیه کنید.

 2. با عرض سلام و خسته نباشید،
  میشه بفرمایید که آیا شیر رو گازی رو میشه به آب شیرین کن وصل کرد، یعنی آبی که از شیر میاد از آب شیرین کن تامین بشه، چون ما قم هستیم و برای غذا و چای از آب شیرین کن استفاده میکنیم، میخوام آب شیرین به شیر روگازی وصل کنم

  1. با سلام، وقتتون بخیر. بله شیر روگازی را می توان به دستگاه تصفیه آب نیز وصل کرد، و با خیالی راحت به کار خود پرداخت.

 3. سلام،شیر قابلمه پر کن رو میخوام به دستگاه تصفیه وصل کنیم مسافت هم حدود ۵ متر هست،از چه لوله ای استفاده کنم که فشار آب خروجی از شیر با توجه به تبدیل شلنگ کولری به یک دوم جواب بده
  شلنگ کولری بکشیم تا اجاق تبدیل بزنیم یا تبدیل بزنلم لوله ۱۶ ببریم پای اجاق؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام، لطفا شماره‌تون رو بزارین تا تیم نصاب ما با شما تماس گرفته و شما را راهنمایی کنند. توجه داشته باشید شماره شما قابل رویت برای دیگران نمی‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *